ZaÄátek jara bývá teplotnÄ› rozdÃlný, ale pokud je v polovinÄ› bÅ™ezna dostateÄnÄ› teplo a hlÃna už nenà promrzlá, je Äas zaÄÃt vysévat. Jednoduchým testem, kdy zajedeme rýÄem do záhonu a zjistÃme jejà kyprost. Pokud zemina nenà těžká a nasáklá vodou je Äas k výsevu. VÄ›tÅ¡ina plodin potÅ™ebuje ke svému zdárnému růstu dobÅ™e prohnojenou půdu. Což je nutné udÄ›lat už na podzim. Na jaÅ™e by to mohlo sazenice poÅ¡kodit a spálit. PÅ™ipravit záhony pÅ™ed setbou je důležité. HlÃnu nakypÅ™it a zbavit ji nedoÄkavého plevelu, který se už zaÄátkem jara zaÄÃná objevovat. Základnà pomocnÃci pro tuto fázi jsou sázecà kolÃky a pomocà provázku lze řádky jednoduÅ¡e vytvoÅ™it.
ÄŒerstvÄ› vysetou zeleninu musÃte pravidelnÄ› zalévat. Vzhledem k tomu, že semÃnka musà rychle vyklÃÄit. Jinak by zaschla. Jako prvnà je už v bÅ™eznu možné do pÅ™ipravených řádků vysévat rané druhy Å™edkviÄek, karotky, petržele, Å¡penátu Äi kopru. Rovněž pro bylinky je už ten správný Äas. Tymián, kadeřávek i pažitka se sejà do hloubky jednoho až dvou centimetrů v potÅ™ebné vzdálenosti. SemÃnka se opatrnÄ› zahrnou hlÃnou. A pro pÅ™ehlednost je vhodné jednotlivé řádky oznaÄit zápichy s popiskem dané plodiny. Kterými lze záhony i esteticky ozvláštnit. StaÄà jenom využÃt vÄ›tÅ¡Ã oblázky a popsat názvy akrylovými barvami.
ZaÄátkem bÅ™ezna je rovněž možné vysévat semÃnka rajÄat, papriky Äi brokolice. IdeálnÃm mÃstem, ve kterém vzejdou, je sklenÃk. Protože je v nÄ›m stabilnà teplota. Ale pÅ™edpÄ›stovánà je možné i na kuchyňském parapetu. S každodennÃm doplňovánÃm vláhy. Po vytvoÅ™enà dvou lÃstků je nutné sazeniÄku pÅ™esadit do vÄ›tÅ¡Ãho kvÄ›tináÄe. TÃmto způsobem je vhodné si pÅ™ipravit k výsadbÄ› i bylinky. Bazalku Äi meduňku. StejnÄ› tak je možné pÅ™edpÄ›stovat i salát, celer, kvÄ›ták. Koncem mÄ›sÃce je možné do vysadit i sazeÄky cibule. Které potÅ™ebujà dvaceticentimetrový rozestup řádků. A využÃt je možné i Äernou textilii, která zabránà nejen růstu plevele. Ale pÅ™itáhne i vÃce sluneÄnÃch paprsků. Které má cibule ráda.  Â